Cilt Bakımı

Saç Bakımı

Vücut Bakımı


BİTKİ ÇAYLARI


ADAÇAYI
Mide va bağırsak gazlarını giderir. Mide bulantısını keser. Hazım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Boğaz, bademcik ve dişeti iltihaplarını giderir. Bakterilere, virüslere, mantar hastalıklarına karşı etki gösterir. Göğsü yumuşatır. Astımdaki sıkıntıları geçirir. İdrar ve ter söktürür. Hazım sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar. Banyo suyuna katılıp yıkanılırsa; zindelik verir. Günde, 3 kahve fincanından fazla içilmemelidir.

ALTINOTU ÇAYI
Böbrek taşlarını eritici, idrar söktürücüdür. Ödem, albümin, mesane iltihabını giderir. Romatizma, safra kesesi, idrar yolu ve prostat iltihaplarını giderir. Eklem ağrılarını giderir. Antiseptik ve doğal bir antibiyotiktir.

AMBER ÇİÇEĞİ KUŞBURNU MEYVELİ ÇAYI
Şeker hastalığına faydalıdır. Sindirim sistemini rahatlatır. Kramp ve adale ağrılarına faydalıdır. Afrodizyak etkisi vardır. Sinir sistemi yatıştırıcı ve anspazmatik etkisi vardır, idrar yolu enfeksiyonunu önler. Yüksek derecede C vitamini içerir. Vücudun savunma sistemini güçlendirir. Yorgunluğu giderir.

ANASON ÇAYI
Hazmı kolaylaştırır, iştahsızlığı giderir. Yemeklere karşı görülen tiksintiyi giderir. Mide ve bağırsak gazlarını giderir, idrarı arttırır. Kusmaları önler. İshali keser. Adet kanamalarının düzenli olmasını sağlar. Anne sütünü arttırır. Sinirleri yatıştırır. Uykusuzluğu giderir. Migren ağrılarını keser. Beyin yorgunluğunu giderir. Kalbi kuvvetlendirir. Kan dolaşımın düzenli olmasını sağlar.

BİBERİYE ÇAYI
Sindirim sistemi rahatsızlıkları, kramplı mide, bağırsak ve safra kesesi rahatsızlıkları, kas ve eklem romatizması, sinirsel rahatsızlıklar, alçak kan basıncı, kronik güçsüzlük, romatizma ve gut hastalıklarına faydalıdır.
BODU Mide ağrıları, öksürük, dizanteri, karaciğer hastalıkları, karaciğer yetmezliği, ateş düşürme, sedef, egzama, mantar, kaşıntılı alerjiler de kullanılır. Bay ve bayanlarda cinsel gücü arttırmada kullanılır.

BÖĞÜRTLEN ÇAYI
Dikenli ve çalı görünümünde bir bitki. Ekilmemis yerlerde, çit, yol ve hendek kenarlarında çok bulunur.Meyva birçok meyvanın oluşturduğu bileşik küre biçimindedir. Kullanılan kısımları yaprakları ve çiçek tomurcuklarıdır. Yapraklar çiçek açmadan toplanır, gölgede kurutulur. Yapraklarda tanen ve organik asitler ihtiva eder. Hafif kabız edici özelliği olmakla beraber; İdrar söktürür. Ayaktaki şişlikleri giderir. Gözlerdeki zafiyeti giderir. Mesane taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Hafıza kaybını önler, diş etleri, bademcik ve boğaz iltihaplarinda, ishal ve basurda kullanılmaktadır. Ağız yaralarını giderir. Kan yapıcıdır. Ses kısıklığını giderir. Bilinen herhangi biryan etkisi yoktur.

ÇAKŞIR ÇAYI
Cinsel gücü arttırıcı ve iştah açıcı etkisi vardır. Şeker düşürücüdür.

CİVANPERÇEMİ ÇAYI
Adet kanamalarında, menopoz döneminde, yumurtalık iltihaplarında, rahim akıntılarında, sırt ağrılarında etkilidir. Kan yapıcıdır. Mide ve bağırsak kesesi rahatsızlıklarında etkilidir. En popüler kan dindirici bitkilerden biridir. Mide ağrılarında, mayasıl, ülser, gastrit vs hastalıklarda mide ve basur kanamalarında, ayrıca yara ve burun kanamalarında kullanılır.

EBE GÜMECE ÇAYI
Solunum sistemi tahrişleri ve iltihaplarında koruyucu olarak kullanılır. Üst solunum yolları enfeksiyonları bronşitte göğüs yumuşatıcı, balgam söktürücü ve öksürük kesici özelliğe sahiptir. Ağız mukozası hastalıkları, faranjit, bronşit, soğuk algınlığı astım ve gripte faydalıdır.

ELMA ÇAYI
Besin değeri yanında, nefes darlığı ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Vücuttaki toksinlerin atılmasında yardımcı olur. Bağırsakları temizler, karaciğeri besler, sinirleri ve adaleleri kuvvetlendirir. Bedenin ve zihnin yorgunluğunu giderir. Böbrekteki kum ve taşların düşürülmesinde yardımcı olur, kanı temizler, hazmı kolaylaştırır. Ateşi düşürür.

ENGİNAR ÇAYI
Karaciğer ve böbrek yetmezliğinde faydalıdır. Sarılık ve hepatit hastalıklarında, aşırı şişmanlıklarda, kurdeşende, romatizma ve egzamada, kan dolaşımını düzenlemede faydalıdır. Kolesterolün sebep olduğu damar sertliğinde, kalp sancıları, enfarktüs, beyin kanamaları gibi rahatsızlıkları önleyicidir. Kalbin en iyi dostudur. Kan temizleyici, vücuttaki zehirli maddeleri atmada, vücuda dinçlik vermede, kalp adalelerinin kuvvetlenmesinde, üre ve kolesterolü düşürerek kalbin rahat çalışmasını sağlar. Mideyi dezenfekte ederek rahat çalışmasını sağlar. Toksinlerin atılmasında yardımcı olur.

FUNDA ÇAYI
Diüretik idrar yolları antiseptiği safra söktürücü, sistit üriner sistemde kum ve taş düşürücü, böbrek üstü bezleri çalıştırıcı etkisi vardır. Böbrekleri temizleyerek enfeksiyonları önler, zayıflatıcı etkiye sahiptir.

GİNKO BİLOBA ÇAYI
Zihin açıcı unutkanlığı gidericidir. Beyindeki oksijen seviyesini arttırır. Doku yenileyicidir. Dolaşım problemleri, vertigo, baş dönmesi ve tinitüs, kulak çınlaması gibi rahatsızlarda etkilidir. Yüksek kan basıncı ve damar sertliğine karşı etkilidir.

GÜLHATMİ ÇAYI
Balgam söktürür. Vücuda rahatlık verir. Nezle ve öksürükten kaynaklanan şikayetleri giderir. Boğaz, bademcik ve diş eti iltihaplarında kullanılır. Bağırsak iltihaplarında etkilidir. Mide ve bağırsak ağrılarında, onikiparmak ve ince bağırsak, kolit gibi ülserlik iltihapları temizler.

DAĞ ÇAYI
Sideritis Uyarıcı, gaz söktürücü, iştah açıcı ve mide ağrılarını kesici özelliklere sahiptirler.

IHLAMUR ÇAYI
Ihlamur çiçeği yatıştırıcı, idrar verici, göğüs yumuşatıcı ve balgam söktürücü ve gıcık giderici olarak çay halinde kullanılır.Ihlamur çiçeği banyosunun da yatıştırıcı bir özelliği vardır. Balla karıştırılıp içilirse mide ülserine faydalıdır. Kan dolaşımını düzenler. Öksürüklerde yumuşatıcı rahatlatıcı ve terletici etkilere sahiptir.

ISIRGAN ÇAYI
İdrar arttırıcı özelliğe sahiptir. Organizmanın yıkım ürünlerine temizleyici metabolizmayı uyarıcı ve kuvvet verici, idrar yolları iltihabında ödem çözücü özelliğe sahiptir. Toksin atıcı, bakterilere karşı koruyucu etkisi vardır. Kalbe faydalıdır.

KANTARON ÇAYI
Dahilen kantaron içerdiği hiperisin maddesinden dolayı orta şiddetteki depresyona karşı faydalıdır. Özellikle menopozda görülen bitkinlik, endişe ve sıkıntıları giderici olarak kullanılır. Bitki taşıdığı bioflavonitler ve hiperforinden dolayı yatıştırıcı, sakinleştirici özelliğe sahiptir.

KARABAŞ ÇAYI
Ağrı kesici, yatıştırıcı, balgam söktürücüdür. Dahilen idrar yollarında, haricen basit yaralarda mikrop öldürücü etkisi olduğu bilinmektedir. Bilhassa sinirsel baş ağrısı, uykusuzluk ve yüksek tansiyon gibi şikayetlerde de etkilidir.
Bakterilere karşı etkisi bilimsel çalışmalarla gösterilmiştir. Balgam söktürücüdür, kuru ve balgamlı öksürüklerde rahatlatıcı etkisi vardır.

KEKİK ÇAYI
Bakterilere karşı etkisi bilimsel çalışmalarla gösterilmiştir. Balgam söktürücüdür, kuru ve balgamlı öksürüklerde rahatlatıcı etkisi vardır

KUŞBURNU ÇAYI
Çok yoğun vitamin zenginliği nedeniyle gözlerin dostudur. Vücuda dirilik sağlar. 100 gram kuşburnunda bir sandık portakala eşdeğer C, B1 ve B12 vitamini vardır. Besleyicidir. İyi bir raşitizm ilacı, etkin bir kan temizleyicisidir. Güçlü bir kurt düşürücü ve bağırsak yumuşatıcısıdır. Mide kramplarına ve sindirim sistemi zorluklarına karşı faydalıdır. Enfeksiyonlara ve bulaşıcı hastalıklara karşı vücut direncini arttırır. Nezle ve gribe karşı koruyucudur. Kuşburnu A vitamini ve karotenoidler içermesi nedeniyle gece körlüğü ve diğer göz problemlerine iyi gelir ve bağışıklığı arttırır. Kansere karşı koruyucu etkisi vardır. Romatizma ağrılarını gideriyor. Basur tedavisinde iyi sonuç veriyor.

LİMON ÇAYI
A, B, C ve D vitaminleri ihtiva eder. Kalbi ferahlatır, böbrek tıkanıklıklarını ve bademcik iltihaplarını giderir. Tansiyonu düşürür. Nezleye iyi gelir. Sinir sistemini yatıştırır. Mideyi rahatlatarak hazmı kolaylaştırır, idrar sökmede etkilidir. Mide bulantısını keser ve kusmayı önler

MELİSSA ÇAYI
Yapraklar yatıştırıcı, mîdevî, gaz söktürücü, terletici ve antiseptik etkilere sâhiptir. Huzursuzluk ve sıkıntıları giderir. Hafıza zayıflığına faydalıdır. Baş dönmesi ve kulak çınlaması gibi şikayetleri keser. Hazımsızlık, baş ağrısı ve migrende de faydalıdır. Daha çok çay hâlinde kullanılır. Balgama ve sedef hastalıklarına çok faydalıdır. Kalbe kuvvet ve ferahlık verir. Çarpıntı ve sıkıntıyı uzaklaştırıp zihni açar. Akrep sokmalarında yakı yapılırsa faydalıdır. Diş ağrılarını dindirir.

MERSİN ÇAYI
Astım bronşit ve nefes darlığını giderir. Bakterilere ve virüslere karşı iyi bir antiseptiktir. Kanama kesicidir. Yatıştırıcıdır. Verem bel soğukluğu, şeker hastalığı, akciğer iltihabı, müzmin ishal ve idrar yolu rahatsızlıklarında etkilidir.

NANE ÇAYI
Yapraklari çay hâlinde yatıştırıcı, mîdevî, gaz söktürücü, bulantıyı giderici olarak kullanılır. Bunun yanında çeşitli ilâçların terkibinde kullanıldığı gibi, yaprakları çiğ veya kurutulmuş olarak yemeklere konur. Nâne esansı, çok miktarda zehir etkili olmasına karşılık az miktarı mîde ağrılarına ve bulantılara karşı kullanılabilir. Nane uçucu yağı da oldukça fazla kullanılan bir yağdır. Bakterilere karşı etkilidir. Safra salgısını uyarıcı etkisi vardır. Nane en etkili gaz söktürücülerden biridir.

NANE-IHLAMUR ÇAYI
Organizmanın savunma gücünü arttırarak ateşli soğuk algınlıklarını kısa sürede giderilmesinde etkilidir. Uykusuzluğa iyi gelir. Spazm gidericidir. Kan dolaşımını düzenleyerek migren ağrılarının giderilmesine faydalı olur. Göz çapaklarının giderilmesinde faydalıdır.

NANE-LİMON ÇAYI
Mide ağrılarını geçirir. Bulantıyı önler. Migren, uykusuzluk, baş dönmesi ve nezleye iyi gelir. Mide spazmlarını giderir. Kronik karın ağrılarını giderir. Gaz söktürücü. Kramp giderici, ağrı kesici ve antiseptik özellikleriyle ferahlatıcı özellikleri vardır.

PAPATYA ÇAYI
Çiçek durumu başları, çiçek açmadan önce toplanarak gölgede kurutulur.Çay hâlinde sabahları aç karnına bir bardak içilebilir. İdrar çoğaltıcı, iştah açıcı, yatıştırıcı ve gaz söktürücü etkilere sâhiptir. Basur memelerinde ağrı kesici, tedâvi edici etkiye sâhiptir. Boyar madde olarak da kullanılır.
Bakterilere karşı oları etkisiyle iltihapları giderir, içimi son derece yumuşak bir çaydır. Boğaz, solunum yolu, mide ve bağırsak iltihap ve ağrılarını gidermede faydalıdır. Haricen deri ve mukoza iltihaplarında kullanılır. Bebeklerde ve küçük çocuklarda gaz söktürücü olarak kullanılır.

PORTAKAL-ELMA ÇAYI
Sindirim sistemine olumlu etkileri vardır. Soğuk algınlığı, öksürük, ses kısıklığına karşı kullanılır. Yatıştırıcıdır. Uyku verir, içindeki C vitamini ve pektin oldukça faydalıdır. Kolesterolü düşürür, idrar ve hacet yollarındaki sorunları giderir. Vücudun su dengesini korur. Yüksek derecede potasyum içerir. Cildin kurumasını sağlar. Kırışıklıkların meydana gelmesini önler. Kasları kuvvetlendirir. Damar sertliğini önler. Hazmı kolaylaştırır. Kalp krizi önlemede faydalıdır. Bulantı ve kusmayı gidermede etkilidir.

REZANE-ANASON ÇAYI
Mide ve bağırsak gazlarını gidericidir. Hazım kolaylaştırıcı, iştah açıcı özelliğe sahiptir. Uyku hissi verir. Emzikli bayanlarda süt bezlerini faaliyetini arttırır. Ağrı kesicidir. Kan dolaşımının düzenli olmasını sağlar. Kalbi kuvvetlendirir ve yorgunluğu giderir.

REZENE ÇAYI
Mide ve bağırsak hareketlerini arttırır. Uçucu yağı düz kaslarda meydana gelen spazmları giderici olarak kullanılır. Bronş mukozası üzerindeki salgıları arttırmada ve iltihap gidermede etkilidir. Gaz söktürücü ve süt artırıcıdır. Göz damarlarını kuvvetlendirir. Çocuklarda iştah açıcıdır.

SALEP
Öksürük ve bronşite faydalıdır. Aybaşı kanamalarının düzenli olmasını sağlar. Zihni çalıştırma gücünü arttırır.

SİNAMEKİ ÇAYI
Memleketimizde çok kullanılan müshil ilâcıdır. Kolit ve spastik kabızlıkta kullanılmaz.

YEŞİL ÇAY
Yeşilçay içerisindeki kateşinler sayesinde; kanser riskini azaltır, tümörü küçültür. Kolesterolü düşürür. Tansiyonu dengeler. Kan şekerini ayarlar. Bakterileri öldürür. Ağız kokusunu önler. Grip virüsünü öldürür. İçerisindeki vitamini sayesinde performansı olumlu yünde etkiler. Yorgunluğu ve uyku halini ortadan kaldırır. İdrar söktürücüdür. Stresi azaltır Kan damarlarını güçlendirir. Diş çürümesini önler, içerisindeki E vitamini sayesinde antioksidan olarak rol oynar. Yaşlanmayı geciktirir. Kanser hücrelerinin gelişmesini önler. Akciğer, mide, bağırsak, karaciğer ve deri kanserlerini önleyici etki yapar. Damar sertliğini önler. Kemik erimesini engeller. Kilo verdirir. Migrene faydalıdır.

ZENCEFİL-IHLAMUR ÇAYI
Nefes darlığı, astım bronşitte faydalıdır. Bağırsak gazlarını giderir. Karın ağrılarını keser. Karaciğer tıkanıklığını, mide üşütmesini giderir. İshali keser. Ağrı kesicidir. Unutkanlığı giderir. Müzmin bronşite karşı çok etkilidir. Her türlü soğuk algınlığına iyi gelir. Gevşetici, sakinleştirici ve terleticidir.


     Yorum Ekle
Konu BİTKİ ÇAYLARI  
Ad Soyad  
e-mail  
Yorum  
       
         
      Ayşen Güzgül
Merhaba,Çok güzel tarifler, Bende geçen gun derya baykalın programında bir ödem söktürücü çay tarifi aldım ve denedim. gerçekten işe yarıyor. Denemenizi tavsiye ederim. 1 demet maydanoz, 1 adet elma(dörde böl,kabuklu olacak), küçük bir parca kabuk tarçın, 1 adet limon, soğuk suya koyup demleyin. akşamları için, Umarım faydalı olur.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

şeyma
burdaki tariflerin çok yararını gördüm teşekkür ederim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Asiye Yetim
Benim 8 yaşında bir kızım var ben sabah kahvaltısında kızıma bitki çayı veriyorum.Meyva suyu yerinede Vişne ve Erik kompostası veriyorum.Ancak ben bitkileri karıştırıyorum bunun bir sakıncası varmı. Örn.Ihlamur,Papatya Ayva yaprağı Liman ve bal karışım gibi. Teşekkürler
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hande ışık
bu ne güzel bir sitedir gerçekten ellerinize sağlık ihtiyaç duyduğum bütün bilgilere ulaştım çok teşşekkür ederizz...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hülya
Gerçekten çok güzel bir site bilmediğim birçok bitkinin ne işe yaradığını sizin sayenizde öğrendim. Size çok teşekür ederim aradığım herşeyi sizin sayenizde rahatlıkla bulabildim.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

melek
hayıt otu ne için yararlıdır
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

seda çelik
benim başım çok ağrıyo ilaç içmekte istemiyorum bu tariflerdeki çaylar iyi gelirmi acaba?yardımcı olursanız sevinirim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

nilgün çağlı
zayıflama çayı ve idrar yolu enfeksiyonu için ne tür bitki çayı önerirsiniz. 2 yıldır evliyim ve evlendikten sonra iltihabım başladım ne öneririsiniz.teşekkür ederim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ünal yetgin
kurutulmuş çeşitli bitkileri karışık olarak demleyip içiyorum zararı olurmu? kiraz sapı ,papatya,defne , hercail menekşe, gelincik, hanmeli,ceviz yaprağı, ihlamur,vs
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ahmet cankırı
süper bişe
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

buse uslu
merabalar,benim bitkilere karşı ayrı bir ilgim var bir kağıda not aldım bana yardımcı olucak eminim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

duran kahraman
çok yararlı bilgiler elbette. tabiatta çok bulunan ve çok kolay ve ucuz bitkiler üzerinde ayrıntılı bilgiler verilmeli. örneğin,dut yapragı çayı,ayva yaprağı çayı vb gibi. ayrıca eğitimsiz insanların elinden bitkiler kurtarılmalıdır.bir eczacı hassasiyeti aranmalıdır.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ayla kırık
bu site çok guzel bir site söylediği bütün bitkiler çok iyi geldi ama en iyisi salep bütün öksürük ve bronşiti geçiriyor
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bilalova sabina
SLM BEN BAKUDEN YAZIYORUM.TEWEKKURLER BU FAYDALI SITEYCUN.BEN REZENE CAYINI COK SEVERIM FAYDASINIDA GORUREM.DOGRU DEMLENMESINI OYRENMEK ISTERDIM,ONCEDEN TWKR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naciye karakuskonmaz
Hayit tohumu menapozdaki kadınlara iyi gelir.polikistik owerli olan hanımlar hayit sayesinde düzenli klandigi takdirde gebe kalır.adet düzensizliğine birebir olan bu çay tadı kötü olmsinaragmen çok faydalıdır ben kullandım çok memnunum
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ayşe genctürk
merhaba ada çayı kuşurnu çayı çok güzel ben kuşburnunu memleketten getirdim kullanıyorum ailece çok seviyoruz teşekürler
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RESULMAVZER
merhaba bu bitki çayların hemen hemen hepsini kulaniyorum sadece anason gülhatmi limon kulanmadım bunlarıda alacağım bizim şirket olduğundan dolayi tükettimimiz çok ve faydasınıda alıyoruz iyi çalışmalar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENİZ ÖZAKSOY
BAŞ AĞRISINA KEKİK YAĞI BİBERİYE ARDIÇ VE ZEYTİN YAĞI KARIŞTIRIP SAÇ DİPLERİNE SÜRÜN EN AZ İKİ SAAT BEKLETİN BEN GECE SÜRÜP SABAH YIKIYORUM AYNI ZAMANDA KEKİK MELİSA ÇAYIDA İÇİYORUM BAŞ AĞRISINA ÇOK İYİ GELİYOR BEN AĞRI KESİCİ HİÇ KULANMAM ÇOK ETKİLİ DENEYİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

aycan çakır
ya ben ne denediysem olmuyo yara gibi çıkıyo artık ne yapacagımı bilmyorum
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kadife düzgün
bıktım otu hakkında bilgi almak istiyorummm. verdğiniz bitki çayları hakkında emeği geçen herkese teşekkür ederim.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MENSUR ATCI
6 yasinda oglum var, cabuk sinirleniyor, uyurken saclarindan cok terliyor ve dislerini kicirdatiyor, ne gibi bitki tedavisi uyguuya bilirim.cok tesekkurler
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

anıl sarıca
merhaba benim 4 yaşında oğlum var sürekli boğazı kızarır ve şişer bir öneri üzerine ada çayı verdim.gerçektende çok işe yarıyormuş.teşekkürler.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bugrahan duygulu
herkese selamlar bu caylari kendimizmi yapmaliyiz hazir cay alipta demlersek ayni etkileri görebilirmiyiz?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sinem geyik
tsk cok güzel bir site civanperçemi çayı idrar yollrı iltihabı için çok faydalı deneyin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

fahri
250gr çiçek balı 250gr nar pekmezi 2yemek kaşıgı zencevil tozu 2kaşık zerdaçal tozu 2kaşık havlucan tozu 2 kaşık çörekotu karıştırıp aç karnınına1tatlı kaşıgı alın faydası bôbrek taş agrısını geçirir refleyi önler agrı kesici mideyi korur eştah açar tansiyonu dengeler Romatizmaya iyigelir bu denenmiş hiç bir yanetkisi yoktur allah hasta olanlara şifasını eksik etmesin.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ramazan KARAKOLCU
Sestellirim yaşlandıkça kısılıyor ve özellikle kiş aylarında bana sestellerımin açilması için ne önerirsiniz. yardımlarınız için teşekkür edecem. kolay gelsin.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

merdan büyük
benim her ay idrar yolu enfeksiyonu oluyordu böbrek amalıyatı oldum. nazar degmesinde :D yaban mersini kuru meyvesi yiyorum ve yaban mersini çayı içiyorum enfeksiyon olmuyor . yaban mersini araştırın
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

səfərov Elbrus
salam bene karabas otu lazimdi,men nereden ala bilerem..ben azeribaycanda yashiyorum..onceden teshekkurler..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
     Tüm Yorumlar  
www.dogadangelenguzellik.com e-mail
Sorularınız için lütfen mail atınız.Sitemiz sizleri bilgilendirmek amacıyla çeşitli kaynaklardan yararlanarak hazırlanmıştır. Kullanıma yönelik hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine geçmez.
www.dogadangelenguzellik.com    mail:
dgg@dogadangelenguzellik.com


Bitkisel Bakım, Cilt Bakımı    Toplist